Smart metering

Smart metering

Aktívne riadenie energií v budovách je v súčasnosti nie len ekonomická, ale aj ekologická záležitosť. V projektoch, ktoré realizujeme, ponúkame klientom možnosť implementovať do riešení energetickej efektívnosti aj integrovaný diaľkový smart metering – eIoT (energy Internet of Things). Jeho úlohou je cez dispečing spoločnosti KOOR v reálnom čase sledovať, vyhodnocovať a následne spracovávať informácie o spotrebách energií. Na základe týchto informácií je spotreba energií aktívne riadená s cieľom jej zníženia, resp. optimalizácie.

Prenos dát zabezpečujú komunikačné IoT siete LoRaWAN, Sigfox. NB-IoT, M-Bus, WiFi siete prepojené na centrálny uzol. Sú určené na zber dát zo všetkých použitých snímačov.

Spracovanie dát a následný report je zabezpečený softvérom Chastia IoT, ktorý zabezpečuje aj vizualizáciu, reportizáciu a vyhodnotenie. Tento facility manažment softvér nám dáva možnosť sledovať jednotlivé korelácie s inými sledovanými hodnotami a následne nastaviť správne úsporné opatrenia, správne možnosti financovania a dosiahnuť úsporu.

Zaujímajú vás novinky z oblasti energetických služieb?
PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTRA
Máte záujem o služby, ktoré poskytuje KOOR?
POŠLITE NÁM SVOJ DOTAZ