Médiá

My v médiách

Michal Hesek pomohol zodpovedať otázky šetrenia na energiách v domácnostiach pre denník SME

20.9.2022 – To, kedy a v akej forme sa nám oplatí investovať do efektívnejších kotlov, fotovoltických panelov či tepelného čerpadla a mnoho iného vysvetlil Michal v sérii otázok ohľadom úspory energií v domácnostiach.

Slováci chcú z našej krajiny urobiť zelený raj, ich riešenia pomáhajú nielen v Tatrách

13.3.2022 – Na Slovensku funguje len málo spoločností, ktoré sa snažia našu krajinu urobiť zelenou a popri tom pomôcť znevýhodneným komunitám. Príkladom však je spoločnosť KOOR, ktorá je v súčasnosti najväčšou rýdzou domácou spoločnosťou poskytujúcou energetické služby.

Stavbári inovujú nielen materiály, ale aj zdroje energie v budovách

21.7.2021 – Vykurovanie vodíkom, nanotechlógia v omietke či konopná izolácia. To sú novinky, ktoré sa objavujú už aj v budovách na Slovensku

Schválené! Plán obnovy, zelená transformácia a obnova budov

14.7.2021 – Ministri financií EÚ schválili prvých dvanásť plánov obnovy vrátane toho slovenského. Čo to znamená? Jednotlivé krajiny budú môcť podpísať s Európskou komisiou dohody o čerpaní prvej časti peňazí.

Plán obnovy môže pokryť investičný dlh aj v sektore verejných budov

31.3.2021 – Platforma pripomenula, že Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje obnovovať historické a pamiatkovo chránené budovy za 200 miliónov eur práve z plánu obnovy.

Difuzní bariéra v předizolovaném ocelovém potrubí

25.5.2021 – Bratislavská čtvrť Ružinov se postupně rozrůstá o novou moderní část. Nové budovy, realizované v rámci projektu Nový Ružinov, budou napojeny na centrální zdroj tepla. Pro připojení na bratislavský rozvod tepla byly navrženy předizolované ocelové trubky NRG RADPOL s difuzní bariérou a signalizačním systémem.

Zelená obnova musí byť komplexná. Inak nebude poriadne fungovať

26.5.2021 – Plán obnovy zachytí len časť verejných budov. Viac peňazí potečie na rodinné domy

-20 ton CO2

1.6.2021 – Strecha budovy školy je zelená. Nie, nie je natretá na zeleno. Sú na nej vysadené rastliny, čo pomáha znižovať tepelné straty a zlepšuje kvalitu ovzdušia.

Zaujímajú vás novinky z oblasti energetických služieb?
PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTRA
Máte záujem o služby, ktoré poskytuje KOOR?
POŠLITE NÁM SVOJ DOTAZ