Médiá

My v médiách

Cena úsporných technológií klesá. Komu sa oplatí tepelné čerpadlo či solárne panely?

1.1.2023 – Tepelné čerpadlo? Solárne panely? Oplatia sa v roku 2024? Vláda zmrazila ceny energií na úrovni hlboko pod cenami na svetových trhoch. Zmenila tým aj pohľad na výhodnosť moderných technológií, ktoré šetria energie.

Spolupracujeme jen s těmi, kteří spolupracovat chtějí, říká šéf energetické firmy

11.12.2023 – Může se stát, že jako podnikatelé se dostanete k pěkným nabídkám, ale nemáte investice na to je realizovat. Pak je čas zapojit do hry investory. „Na Slovensku stále dokola slýcháme ‚investujte do nemovitostí, je to jistota‘. Já bych to upřesnil, že nemovitost s dobrou energetikou je dnes jistota,“ tvrdí Milan Orlovský, šéf slovenské firmy KOOR, která působí i v Česku.

Energetika je priorita. Teď je ideální čas do ní investovat, říká expert na energetické úspory

5.12.2023 – Mnozí to nazývají revolucí a není pochyb, že energetika nyní prochází velkou změnou. Michal Hesek, COO slovenské společnosti KOOR, ve Finmag podcastu přibližuje, co přesně to znamená, co tomu předcházelo i proč je důležité této situace využít k investování.

Energetický sektor prochází obrovskými změnami. Vyplatí se investovat do energetiky?

20.11.2023 – Energii potřebujeme a také v budoucnu budeme potřebovat. Mění se požadavky, forma, technologie, ale byznys zůstává. Je stabilní a vnímají to i investoři. Navíc události posledních let ukazují, že je to i strategická oblast.

ESG report je pro investory spásou. Firmu svlékne do naha

8.11.2023 – Investor, který vyhodnocuje investiční možnosti, potřebuje o fondech získat co nejvíce informací. Ideálně srovnatelných. V tomto směru je ESG report skvělým nástrojem, neboť umožňuje vidět ucelená strukturovaná data o firmě.

Investice do energetiky - garance úspěchu

13.10.2023 – Skupina KOOR má vlastní fond, ze kterého financuje rozvoj svých energeticky úsporných a udržitelných projektů. Zákazníkům navrhuje řešení na míru, která energeticky zefektivní jejich provoz budov nebo areálů. Všechny své projekty následně provozuje, aby mohla garantovat energetické úspory.

KOOR: Investície do energetiky sú garanciou dlhodobého úspechu

13.10.2023 – Skupina KOOR má vlastný KOOR ESG SICAV fond, z ktorého financuje rozvoj svojich energeticky úsporných a udržateľných projektov. Zákazníkom navrhuje riešenia na mieru, ktoré energeticky zefektívnia prevádzku ich budov alebo areálov. Všetky svoje projekty spravuje, aby mohla garantovať energetické úspory.

Energetika je pro investory garantovaným byznysem, říkají šéfové společnosti Koor

5.10.2023 – Skupina Koor má vlastní fond, ze kterého financuje rozvoj svých energeticky úsporných a udržitelných projektů. Zákazníkům navrhuje řešení na míru, která energeticky zefektivní provoz jejich budov nebo areálů. Všechny své projekty následně provozuje, aby mohla garantovat energetické úspory.

Topmanažéri o správnom využívaní času

12.4.2023 – Riaditeľ pre organizáciu a riadenie spoločnosti Michal Hesek, spolu s inými úspešnými manažérmi porozprával pre Forbes Slovensko, o tom ako si správne rozvrhnúť čas.

Ako na energeticky efektívny dom?

5.4.2023 – Denník SME v rubrike Index hľadal správne riešenia na problematiku energeticky efektívnych domov, pomohli sme zodpovedať niektoré z dôležitých otázok.

Firme na úspory energií sa strojnásobili tržby. Jej šéfovia opisujú, ako má vyzerať ideálny úsporný projekt

2.2.2023 – S Denníkom E sa CEO Milan Orlovský a COO Michal Hesek rozprávali o KOOR-e, vlastnom fonde, ESG certifikácii, projektoch, ale aj o energetickej kríze a úsporných opatreniach. A ešte o všeličom inom – čítajte článok nižšie.

Invest Portal: Investovanie do ESG

27.1.2023 – O fonde KOOR ESG SICAV ale aj o firme KOOR sa Milan Orlovský a Michal Hesek rozprávali v podcaste Invest Portalu.

Úspory ako biznis. Firma sa vezie na vlne energetickej krízy

31.12.2022 – Ako ušetriť na elektrine, plyne či teple? Energie boli v roku 2022 v centre pozornosti firiem, štátu aj domácností a nezmení sa to zrejme ani od januára. Strmý rast cien energií postavil do nového svetla aj firmy, ktoré ponúkajú energetické úspory.

Riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti Milan Orlovský sa zúčastnil panelovej diskusie VÚB Atlas Talks na tému možností riešenia úspory energií

26.10.2022 – Prečo je meranie a digitalizácia základom na identifikáciu zdrojov plytvania energiami a kde plytvá najviac súkromný a verejný sektor nám priblížil v rámci panelovej diskusie Milan Orlovský.

Michal Hesek pomohol zodpovedať otázky šetrenia na energiách v domácnostiach pre denník SME

20.9.2022 – To, kedy a v akej forme sa nám oplatí investovať do efektívnejších kotlov, fotovoltických panelov či tepelného čerpadla a mnoho iného vysvetlil Michal v sérii otázok ohľadom úspory energií v domácnostiach.

Slováci chcú z našej krajiny urobiť zelený raj, ich riešenia pomáhajú nielen v Tatrách

13.3.2022 – Na Slovensku funguje len málo spoločností, ktoré sa snažia našu krajinu urobiť zelenou a popri tom pomôcť znevýhodneným komunitám. Príkladom však je spoločnosť KOOR, ktorá je v súčasnosti najväčšou rýdzou domácou spoločnosťou poskytujúcou energetické služby.

Stavbári inovujú nielen materiály, ale aj zdroje energie v budovách

21.7.2021 – Vykurovanie vodíkom, nanotechlógia v omietke či konopná izolácia. To sú novinky, ktoré sa objavujú už aj v budovách na Slovensku

Schválené! Plán obnovy, zelená transformácia a obnova budov

14.7.2021 – Ministri financií EÚ schválili prvých dvanásť plánov obnovy vrátane toho slovenského. Čo to znamená? Jednotlivé krajiny budú môcť podpísať s Európskou komisiou dohody o čerpaní prvej časti peňazí.

Plán obnovy môže pokryť investičný dlh aj v sektore verejných budov

31.3.2021 – Platforma pripomenula, že Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje obnovovať historické a pamiatkovo chránené budovy za 200 miliónov eur práve z plánu obnovy.

Difuzní bariéra v předizolovaném ocelovém potrubí

25.5.2021 – Bratislavská čtvrť Ružinov se postupně rozrůstá o novou moderní část. Nové budovy, realizované v rámci projektu Nový Ružinov, budou napojeny na centrální zdroj tepla. Pro připojení na bratislavský rozvod tepla byly navrženy předizolované ocelové trubky NRG RADPOL s difuzní bariérou a signalizačním systémem.

Zelená obnova musí byť komplexná. Inak nebude poriadne fungovať

26.5.2021 – Plán obnovy zachytí len časť verejných budov. Viac peňazí potečie na rodinné domy

-20 ton CO2

1.6.2021 – Strecha budovy školy je zelená. Nie, nie je natretá na zeleno. Sú na nej vysadené rastliny, čo pomáha znižovať tepelné straty a zlepšuje kvalitu ovzdušia.

Zaujímajú vás novinky z oblasti energetických služieb?
PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTRA
KOOR, s.r.o.
Mlynské Nivy 56,
821 05 Bratislava
koor@koor.sk